GastrOvat
GastrOvat
...
 
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Receptjeink
 
Naptár
2024. Május
HKSCPSV
29
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
<<   >>
 
Óra
 
Kukk ide! - Szilvus oldala

 

 

 
Számláló
Indulás: 2006-08-31
 
Üzifal
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Gasztro A-Z

 

Gasztronómiai lexikon   

 


 

A la Carte:

Étlap szerint, étlapról választva

Abálás:

Folyamatos, forráspont alatti 95°C-on történõ hõkezelést, fõzést jelent. (abáljuk pl. a szalonnát, a hurkaféléket)

Adagolás:

Az elkészített ételt a kívánt fogyasztási egységekre osztjuk. Pl. az egyben sült húsokat szeleteljük. Az adagolás célja az egységes és egyenletes elosztás.

Al dente:

"ami jó a fognak" - a nem puhára, haraphatóra fõzött tészta jelzõje Állományjavítás, Feljavítás:

Különbözõ mártások, krémlevesek állományát és ízét tehetjük ezzel az eljárással finomabbá, krémesebbé, jobbá. Legírozás, montírozás, tejfölözés, alaplével történõ javítás.

Angolos bundázás:

A bundázás egyik ismert formája. Azt jelenti, hogy a húst, a halat vagy egyéb sütni kívánt alapanyagot elõbb olvasztott vajba mártjuk, majd zsemlemorzsába forgatjuk és kisütjük.

Angolos-ra (rare) sütés:

Az egészen angolos pecsenyének csak a külsõ pereme sül át, a hús közepe felé haladva egyre nyersebb, a hús közepe pedig teljesen nyers, véres.

Aszpik:

A hidegkonyha egyik legfontosabb alapanyaga. Készíthetõ csontokból, bõrökbõl, zselatinból is.

Átforralás (lsd. még kiforralás):

A liszttel sûrített ételek sûrítés utáni forralása a nemkívánatos liszt íz elkerülése érdekében.

Áttörés (lsd. még passzírozás):

Az áttörés célja a durvább rostozatú anyagok emészthetõbbé, élvezhetõbbé tétele. Ma már igen jó módszer a turmixolás, de néhány anyagot még így is át kell törni (pl. paradicsom, aprómagú gyümölcsök).

Egyes anyagokat még forrón kell áttörni, mert ha kihûlnek, "megszappanasodnak" (pl. fõtt burgonya, gesztenye).

Bain-marie:

Vízfürdõ. Az elkészült ételek melegen tartására szolgáló készülék.

Bardírozás:

Kisebb húsok, vadszárnyasok szalonnalapokkal történõ sütés elõtti burkolása.

Barna rántás:

A barna rántáshoz a lisztet barnára pirítjuk. A forró zsiradékban elõször egy kevés cukrot pirítunk, ezután tesszük csak hozzá a lisztet, és készre pirítjuk. Ilyen rántás készül pl. a vadas mártáshoz, a lencsefõzelékhez.

Batonra vágás:

Darabolási forma, négyzetes hasáb, 0,5-1 cm vastag és 3-4 cm hosszú.

Bécsi bundázás:

A bundázás leggyakoribb módja. Lisztbe, felvert tojásba és zsemlemorzsába forgatjuk a húst.

Beforralás:

Azt az eljárást nevezzük így, amikor a levest, mártást vagy egyéb ételt addig forralunk, amíg el nem éri a kívánt sûrûséget. Így készülnek a fûszerpárlatok is. A beforralást fedõ alatt, mérsékelt és egyenletes tûzön végezzük.

Blansírozás (lsd. még elõfõzés):

Azt a mûveletet nevezzük blansírozásnak (más néven elõfõzés), amikor egy nyersanyag nemkívánatos szagát, ízét, héját el akarjuk távolítani.

Ilyenkor felfõzzük, az elsõ fõzõlevét leöntjük és jól megmosva másik vízben folytatjuk a fõzését.

Bouillon:

Általában húslé vagy húskivonat, erõleves, de lehet zöldségbõl, halból, vadból vagy alapanyagból fõzött lé is.

Bõ zsiradékban történõ sütés:

Bundázott ételek, burgonyafélék, egyes tészták készülnek ezzel az eljárással. A sütéshez bõ zsiradékot használunk, vagyis a zsiradék bõven ellepi a sütendõ anyagokat, a hõmérséklet a kevés zsiradékban történõ sütéshez képest alacsonyabb hõmérsékletû.

Buggyantás:

Így készül a buggyantott tojás. A gyengén sózott, ecetes vizet felforraljuk, és ebbe ütjük bele az egész tojást. Csak addig hagyjuk a tûzön, amíg fel nem buggyan. Ekkor levesszük a tûzrõl, és addig hagyjuk a lében, amíg lágytojás-szerû nem lesz.

Bundázás:

Az a mûvelet, amikor valamilyen anyagot - húst, halat - lisztbe, felvert tojásba, majd zsemlemorzsába meghempergetünk, vagy egyéb masszával vonunk be sütés elõtt. Célja, hogy ízletesebbé és változatosabbá tegye ételeinket.

Csõben sütés (lsd. még gratinírozás):

A "csõben sütést", más néven gratinírozást sütõben - vagy grillsütõben - végezzük. Pirítást jelent, mert a különbözõ csõben sült ételeket elõször meg kell fõzni, esetleg a megfelelõ mártással bevonni, így csak rövid ideig kell sütni, azaz csak a felsõ rétegüket kell megpirítani. Az ily módon sült ételek elkészítését a tálalás idejére idõzítsük, különben összeesik, kiszárad.

Darabolás:

A nyersanyagok megfelelõ méretûre való alakítása, melynek célja: a hõkezelési idõ csökkentése, a felhasznált különbözõ nyersanyagok egységesítése, az adagolás megkönnyítése. Darabolási formák: finom, apró, szelet, julienne, baton, kocka, cikk, karika, félkarika, félfõ, stb.

Derítés:

Ez egy olyan tisztítási eljárás, melynek segítségével a levekben, levesekben (erõ- és húsleves) lebegõ apró, leszûrhetetlen anyagokat is eltávolíthatjuk, így a lé kristálytisztává, válik. Folyamata: A húst kivesszük, 1-2 tojásfehérjébõl kevés vízzel laza habot verünk, a tisztítandó lébõl egy keveset hozzáadunk, majd állandó kevergetés közben visszaöntjük a tisztítandó léhez, majd levesszük a tûzrõl, és 8- 10 percig állni hagyjuk, majd átszûrjük.

Dresszírozás:

Formaadás. Dresszírozzuk például a nyers zöldséget, egészben sütés elõtt a szárnyasokat, vagy tálalás elõtt a desszerteket.

Ecetes pác:

Ecetes páclevet (marinádot) készítünk a heringfélékhez vagy a marinírozott pontyhoz. Ehhez a hagymát karikára vágjuk, felöntjük vízzel, ecettel, sóval, kevés törött borssal és néhány csepp étolajjal.

Elõfõzés (lsd. még blansírozás):

Elõfõzésnek nevezzük azt a mûveletet, amikor egy anyag erõs ízét vagy szagát el akarjuk venni. Ilyenkor felfõzzük, az elsõ fõzõlevet leöntjük róla, majd jól megmosva másik vízben fõzzük tovább.

Elõsütés (lsd. még megfuttatás):

Mind a párolásra szánt, mind a felszeletelt húsokat párolás elõtt kevés forró zsiradékban megforgatva elõsütjük (megfuttatjuk), mert a forró zsiradék a hús külsõ felületén levõ rostokat összehúzza, így képzõdik egy húsos pörzsréteg, és ez megakadályozza a húsnedvek kioldódását. A húsok elõsütés nélkül ízetlenek, rágósak és kevésbé élvezhetõek.

Etamin:

Szûrõruha

Fehér rántás:

A fehér rántást egyáltalán nem pirítjuk meg, hanem a felhevített zsiradékba beletesszük a lisztet, és csak átforrósítjuk, hogy ne maradjon nyers. Ilyen rántást készíthetünk pl. a tejmártáshoz is.

Félig fõzés (lsd. még posírozás):

Nyersanyagok rövid ideig tartó, csak részleges, vagy félig fõzését jelenti.

Félig sütés:

A húst elõbb kevés forró zsiradékban minden oldalán átsütjük, majd középmeleg, egyenletes hõmérsékletû sütõbe tesszük, és lassan sütjük tovább. A hús külsõ része jól átsül, csak a közepe táján marad vékony nyers húsréteg.

Fényezés:

Hideg ételeket, szendvicseket lehûtött aszpikkal szoktunk bevonni, így egyrészt szép fényes felületûek lesznek, másrészt megóvjuk az ételt a kiszáradástól, az elszínezõdéstõl. Meleg ételeket pecsenyezsírral, olvasztott vajjal öntünk le, hogy a tálalásnál szép fényesek legyenek.

Filé:

A gerincrõl kétoldalt teljesen lefejtett hús, vagy teljesen csontozott, tisztított, szeletelésre elõkészített hús.

Flambírozás:

Kétféle módon flambírozhatunk: Egyik mód: a nyersanyagot átsütjük, átforrósítjuk és leöntjük valamilyen alkohol tartalmú itallal, majd meggyújtjuk. Miután a lángok kialudtak, folytathatjuk az étel párolását.

A másik mód: a teljesen kész ételt öntjük le valamilyen szesszel, meggyújtjuk, és lángolva tálaljuk fel.

Forrázás:

Forrázásnak nevezzük azt a mûveletet, amikor valamely nyersanyagot forrásban lévõ vízbe tesszük, néhány pillanatig benne hagyjuk, majd leszûrjük. Ezt az eljárást alkalmazzuk pl. a csípõs paprika erejének tompítására, vagy a paradicsom héjának lehúzására.

Fõzés:

Olyan hõkezelési folyamat, melynek során a - megfelelõen elõkészített -  nyersanyagot vízben vagy más folyadékban addig forraljuk, amíg rostjai meg nem puhultak. Megkülönböztetünk gyors és lassú, egyenletes fõzést.

Gasztronómia:

Görög szó. Jelentése: ínyencség, az ételek és italok szakértõ ismerete, kifinomult élvezése, az étkezés mûvészete. További jelentése szakácsmûvészet, ínyencmesterség, tágabb értelemben pedig a terítés, a felszolgálás mûvészete, az étkezés kultúrája, de magában foglal mindent, ami az étkezéssel kapcsolatos.

Gõzölés (gõzben fõzés):

Ebben az esetben a nyersanyagok egy gõzzel telített térben fõnek, a folyadékkal nem érintkeznek. Ez lehet akár egy fazék is, melybe a vízszint fölé egy lukacsos lemezt, rácsot helyezünk, és erre tesszük a párolandó anyagokat, de lehet egy modern gõzpároló készülék is.

Gratinírozás (lsd. még csõben sütés):

A "csõben sütést", más néven gratinírozást sütõben - vagy grillsütõben - végezzük. Pirítást jelent, mert a különbözõ csõben sült ételeket elõször meg kell fõzni, esetleg a megfelelõ mártással bevonni, így csak rövid ideig kell sütni, azaz csak a felsõ rétegüket kell megpirítani. Az ily módon sült ételek elkészítését a tálalás idejére idõzítsük, különben összeesik, kiszárad.

Gyors sûrítés:

Ha valamilyen mártás vagy krémleves a vártnál hígabbra sikerül, liszttel begyúrt vajjal sûrítsük, amelyet a forrásba lévõ ételbe morzsoljunk, állandó, gyors kevergetés mellett.

Habarás:

Csak forró vagy forrásban lévõ ételt habarjunk be. A habarás lényegesen könnyebben emészthetõ, egészségesebb. A lisztet vízzel tejföl sûrûségûre keverünk, hozzáadjuk a tejfölt (tejszín, tej), majd vékony sugárban, kevergetve, szûrõn keresztül beleöntjük a forró ételbe.

Habverés:

Többnyire a tojásfehérjét és a tejszínt szokás habbá felverni.

Tojásfehérjét csak tiszta edényben és tiszta habverõvel verhetünk keményre. Mielõtt a tojáshab teljesen felverõdik, tegyünk bele kevés cukrot, ezáltal jobb tartása lesz. Mind a tojásfehérje, mind a tejszín gyorsabban és keményebbre verõdik fel, ha elõtte jól lehûtjük.

Hidegre fõzés:

Ha "hidegre" fõzünk valamilyen anyagot, akkor az elkészülte elõtt néhány perccel levesszük a tûzrõl. Így mire az étel a saját levében kihûl, addigra teljesen megpuhul.

Infrasütés:

A sütés direkt formája, melyben a modern technika a forró levegõt elektromos fûtõszálakkal helyettesíti. A sülõ anyag felületét éri az egyenletes, magas hõsugárzás, így pirult "kéregrészek" jönnek létre, amelyek ízletesebbé teszik az ételt.

Ízesített pác:

Ízesített páclevet készítünk egyes salátákhoz. Tárkonylevelet, metélõhagymát, zöldpetrezselymet finomra, egy kevés ecetes uborkát pedig apró kockákra vágunk, olajjal, hígított ecettel elkeverjük, sózzuk, borsozzuk.

Juliennere vágás:

Darabolási forma, gyufaszálszerû vékony metéltet jelent.

Kevés zsiradékban történõ sütés:

A sütést minimális, de forró zsiradékban kezdjük, hogy a hús felületén a rostok és a fehérjék a hõ hatására védõréteget képezzenek. A hússzeleteket beletesszük a forró zsírba, egyik, majd másik oldalát is szép pirosra, ropogósra sütjük.

Kiforralás (lsd. még átforralás):

A liszttel sûrített ételek sûrítés utáni forralása a nemkívánatos liszt íz elkerülése érdekében.

Kigõzölés:

Pudingok, felfújtak készülnek ezzel a módszerrel, vagyis a pudingformát vízzel telt edénybe helyezzük, és azt zárt térben,

(sütõben) hevítjük.

Klopfolás:

Szeletelt húsok rostjainak lazítása ún. húsverõ kalapács segítségével.

A szeletelt hús ezáltal könnyebben sül, porhanyósabb és formásabb lesz.

Lazítás:

A melegkonyhai technológiákban gyakran szerepel lazítás, melynek a célja a készítendõ étel, hús, felfújt, püré, krém könnyebb szerkezetûvé, levegõsebbé tétele. Leggyakrabban alkalmazott módja a kikeverés, habbá verés.

Legírozás:

Krémlevesek, mártások, tejszínnel, tojássárgájával való dúsítása.

Lezsírozás (lsd. még zsírtalanítás, parírozás):

Fõzés közben az ételek felszínére feljött felesleges zsiradékot leszedjük. Ha a szûréshez szûrõruhát használunk, akkor elõbb hideg vízzel nedvesítsük meg és jól csavarjuk ki.

Lisztes vaj:

A lisztet a vajjal összegyúrjuk, és állandó keverés mellett tesszük az ételbe. Magyarországon utósûrítésre használják, a francia konyhában azonban normál sûrítési mód.

Lisztszórás (lsd. még staubolás):

A lisztszórás szintén az ételek sûrítésére szolgál. Amikor az étel teljesen elfõtte a levét, akkor az ételt a fõzõkanállal félretoljuk, és az edény alján maradt zsiradékba lisztet szórunk. Kissé megpirítjuk, majd felengedjük vízzel, tejjel, zöldség- vagy csontlével.

Marinád (lsd. még ecetes páclé):

Ecetes páclevet (marinádot) készítünk a heringfélékhez vagy a marinírozott pontyhoz. Ehhez a hagymát karikára vágjuk, felöntjük vízzel, ecettel, sóval, kevés törött borssal és néhány csepp étolajjal.

Megfuttatás (lsd. még elõsütés):

Mind a párolásra szánt, mind a felszeletelt húsokat párolás elõtt kevés forró zsiradékban megforgatva elõsütjük (megfuttatjuk), mert a forró zsiradék a hús külsõ felületén levõ rostokat összehúzza, így képzõdik egy húsos pörzsréteg, és ez megakadályozza a húsnedvek kioldódását. A húsok elõsütés nélkül ízetlenek, rágósak és kevésbé élvezhetõek.

Mikrohullámú sütés:

Elektromágneses erõtérbe helyezett anyagok a bennük lévõ szabad vízrészecskék nagysebességû rezgése során keletkezett súrlódás által melegszenek fel.

Montírozás:

Az ételek vajjal történõ feljavítása, állományjavítása. Habverõvel mindaddig keverjük az ételt, amíg a vajdarabkák teljesen el nem olvadnak. Ezzel növeljük az étel tápértékét, azonkívül bársonyosan sima lesz.

Natúr bundázás:

A hússzeleteket csak lisztbe forgatjuk, majd nagyon kevés, forró zsiradékban kisütjük.

Nedves pác:

Nedves pácot készítünk pl. vadhúsokhoz. A páclét szeletekre vágott hagymával, zöldséggel, sóval, borssal, babérlevéllel ízesítve felforraljuk, lehûtjük, majd a húsra öntjük.

Nyitott szeletelés:

Ha egy kisebb, de vastagabb szelet húsból nagyobb szeletet szeretnénk készíteni, akkor fektessük a húst a vágódeszkára, majd azzal párhuzamosan vágjuk be középen annyira, hogy a két szelet ne váljon szét egymástól. Majd a két szelete hajtsuk szét, így az eredetinél kétszer nagyobb hússzeletet kapunk.

Olaszos bundázás:

A bécsi bundázással megegyezõ bundázási mód, az eltérés pusztán annyi, hogy a zsemlemorzsába parmesan sajtot keverünk el.

Orly bundázás:

Az orly bundázáshoz sörtésztát keverünk, mely lisztbõl, tojásból és sörbõl áll. A hússzeleteket elõször lisztbe, majd a sörtésztába mártjuk és végül forró, bõ zsiradékban sütjük ki.

Pácolás:

A pácolás célja a tartósítás és az ízjavítás. Megkülönböztetünk nedves és száraz pácokat. Ízletesebbé, hosszabb ideig eltarthatóvá, porhanyósabbá teszi a húsféléket, esetleg zöldségeket.

Papillote:

Papírhüvely, amit szárnyasok csontjára húzunk, díszítésként, illetve kézzel történõ megfogáshoz.

Parírozás (lsd. még zsírtalanítás, lezsírozás):

Fõzés közben az ételek felszínére feljött felesleges zsiradékot leszedjük. Ha a szûréshez szûrõruhát használunk, akkor elõbb hideg vízzel nedvesítsük meg és jól csavarjuk ki.

Párizsi bundázás:

A hússzeleteket csak lisztbe és felvert tojásba mártjuk, melyet közvetlenül csak a sütés elõtt végezzünk.

Párolás:

A párolást mindig rövid lében vagy mártásban végezzük, fedõ alatt, erõs gõzképzõdéssel. Ezáltal az étel megõrzi sajátos ízét, tápnedveit.

Passzírozás (lsd. még áttörés):

Az áttörés célja a durvább rostozatú anyagok emészthetõbbé, élvezhetõbbé tétele. Ma már igen jó módszer a turmixolás, de néhány anyagot még akkor is át kell törni (pl. paradicsom, aprómagú gyümölcsök). Egyes anyagokat még forrón kell áttörni, mert ha kihûlnek, "megszappanasodnak" (pl. gesztenye).

Pirítás:

Az a mûvelet, amikor a felaprított anyagot nyers, félig fõtt vagy párolt állapotban, kevés zsiradékba, erõs tûzön, kevergetés vagy forgatás mellett sütünk. Végezhetjük zsírban, olajban vagy vajban.

Posírozás (lsd. még félig fõzés):

Nyersanyagok rövid ideig tartó, csak részleges, vagy félig fõzését jelenti.

Rántás:

A lisztet a zsiradékhoz adjuk, a sûrítendõ étel jellege szerint megpirítjuk. A forró rántást elõször hideg vízzel eresztjük fel, és keverjük simára. Az elõre elkészített és már kihûlt rántást pedig meleg -  de nem forró - vízzel keverjük fel. A rántást víz helyett felengedhetjük tejjel, húslével és borral is. Megkülönböztetünk fehér, világos, barna, olajos és vajas, valamint száraz rántást is.

Smizírozás:

Hideg aszpikos készítmények díszítését szolgálja, úgy, hogy a forma belsõ felét egyenletesen vékonyan bevonjuk aszpikkal, megfelelõ módon dekoráljuk, majd beletöltjük a töltelék anyagot. Dermesztés után a formából kiborítva a díszítés a forma külsõ felén látható.

Sörtésztában való sütés:

A bundázás egyik ismert formája. A húst vagy a halat sörrel elkevert, palacsinta sûrûségû tésztába mártjuk bele sütés elõtt.

Spékelés:

Húsok szalonna csíkokkal való tûzdelése.

Staubolás (lsd. még lisztszórás):

A lisztszórás szintén az ételek sûrítésére szolgál. Amikor az étel teljesen elfõtte a levét, akkor az ételt a fõzõkanállal félretoljuk, és az edény alján maradt zsiradékba lisztet szórunk. Kissé megpirítjuk, majd felengedjük vízzel, tejjel, zöldség- vagy csontlével.

Sûrítés:

Ételeinket többféle módon sûríthetjük: rántással, habarással, lisztszórással, az étel saját anyagának áttörésével, tojássárgájával.

Sütés:

Az ételek magas hõmérsékleten (180°C vagy e fölötti) történõ hõkezelése, zsiradékok felhasználásával. A sütési eljárásokat alapvetõen a felhasznált zsiradék mennyisége, a sütés hõmérséklete, illetve a hõközlõ berendezés fajtája szerint csoportosíthatjuk.

Száraz pác:

Száraz pác készítésekor a húst törött borssal, mustárral kenjük meg, majd rozsdamentes vagy üveg edénybe helyezzük, és olajjal öntjük le úgy, hogy az a húsokat teljesen ellepje.

Száraz rántás:

Egyes, fõleg diétás ételeknél ezt a fajta rántást készítjük. A lisztet minden zsiradék nélkül gyakori keverés mellett megpirítjuk, és hideg vízzel elkeverve besûrítjük az ételt.

Szûrés:

Szilárd és folyékony halmazállapotú részek, különválasztására szolgál.

A célja többes lehet: vagy a folyadékot szeretnénk felhasználni a szilárd részek nélkül, vagy a szilárd alkotórészeket használjuk a folyadék nélkül, avagy mindkettõre szükségünk van, de külön-külön.

Tálalás:

Az elkészült ételeket adagolás után fogyasztásra kínáljuk. A tálaláskor az ételt a megfelelõ fajtájú, formájú és hõmérsékletû tálalóeszközre helyezzük majd a szükséges és ízléses díszítéssel dekoráljuk.

Tisztítás:

A válogatott nyersanyagokról száraz, nedves, vagy mechanikai úton eltávolítjuk az ételkészítéshez szükségtelen részeket, szennyezõdéseket.

Túlnyomásos fõzés:

Magas (100°C fölötti) hõmérsékleten túlnyomásos gõzben történõ fõzés, amely nehezen puhuló anyagoknál javasolt. Pl. füstölt hús, száraz hüvelyesek.

Válogatás:

Kiválogatjuk az adott étel elkészítéséhez legmegfelelõbb nyersanyagot, illetve kiválogatjuk az ételkészítésre alkalmatlan nyersanyagokat, szennyezõdéseket, szennyezett anyagokat.

Világos rántás:

A lisztet a zsiradékban - állandó kevergetés közben - gyengén megpirítjuk, hogy egy kis pörzsanyag képzõdjék. Az ilyen rántás halványsárga színû. Ezt használjuk a legtöbb zöldfõzelékhez, zöldségleveshez.

Villeroi bundázás:

Talán az egyik legbonyolultabb és legmunkaigényesebb bundázás a villeroi, de biztosak lehetünk benne, hogy évente legalább egyszer érdemes meghozni ezt az áldozatot, hiszen ha elkészítjük nem mindennapi élvezetben lesz részünk. A hússzelteket elõször natur bundázással elõsütjük, majd megforgatjuk apróra vágott sonkával, tojássárgájával dúsított besamell mártásban, utána bécsi módon bundázzuk, és végül bõ, forró zsiradékban készre sütjük.

Zárt légterû sütés:

A hagyományosan sütõnek nevezett készülékben, zárt térben történõ hõkezelés, melynek során a nyersanyag a levegõ közvetítésével éri meg a szükséges hõmérsékletet.

Zsírtalanítás (lsd. még lezsírozás):

Fõzés közben az ételek felszínére feljött felesleges zsiradékot leszedjük. Ha a szûréshez szûrõruhát használunk, akkor elõbb hideg vízzel nedvesítsük meg és jól csavarjuk ki.

 

 
Névnaposaink
 
Nemzetek konyhája
 
Olvasnivaló
 
Érdekességek
 
Fűszerkalauz
 
Ajánló
 

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?